O INICIATIVĚ

Jan Čižinský je vykreslován jako archetyp počestnosti a změny v politice. Byli bychom rádi, pokud by to tak bylo, bohužel opak je pravdou. Více než čerstvý vítr, je Jenda zkušený politický matador, který je v politice od roku 1998 a dokáže skutečně dobře měnit strany jako pracovitý chameleón tak, aby to pro něj znamenalo výhodu. KDU-ČSL, kde byl od roku 1998 nestraník a v letech 2003 – 2018 straník a která mu posloužila jako výtah do parlamentu a k moci společně s Adrianou Krnáčovou, která s ním byla v koalici na Praze 2014-2018, by mohli o charakteru Jendy dlouze vyprávět. Další z řady je pak pan Hlubuček ze STAN, který byl v nynější pražské koalici Jendův velký parťák, se kterým sdílel politické sponzory, porcoval pražského medvěda a řídil Prahu a zejména Dopravní podnik.

Míra neschopnosti a korupce na magistrátu dosáhla vrcholu. Asi bychom dokázali žít v tom, pokud by se stavěly stavby typu tunel Blanka s tím folklórem, který okolo toho byl. Hlavní je, že se město posouvá strategickým směrem a Pražanům minimálně zasahuje do životů. Prostě aby Praha dělala pár hlavních agend a neřešila zahraniční politiku, problémy třetího světa včetně Taiwanu a vymýšlela spoustu buzerací z přesvědčení progresivní levice. Bohužel po vzoru Brna lze říci, že poslední 4 roky se nesly v duchu amatérismu „Žít Praha“. Doufáme, že Praha je stále pravicová a rozumná.

Na některé věci se nešlo skutečně dívat. Jedna z nich je totální IT imbecilita Pirátů, která je kombinovaná s přízemní a trapnou snahou nasytit své věrné a kamarády a jejich rodiny na malých dělených zakázkách a pozicích v městských firmách. Nikdo tak neví, na co plynuly peníze informatiky v kumulativní výši cca 3,5 mld. Kč, který pro skvadru těchto šikovných podivínů vedl pan Hřib. Evidentní také je, že všechny historické hlavní IT problémy a IT vendor locky Prahy jsou spolehlivě neřešené (tedy výsměch pirátským slibům). Podívejte se na náš projekt roztochriba.cz k dělení zakázek. Svým způsobem mnohem horší element je však Jenda Čižinský a jeho Praha Sobě. Jeho dlouhá škola u lidovců mu vtiskla téměř geniální schopnost přisát se, využít, nebýt viděn, pustit se a zakousnout se někde jinde. To by bylo ještě standardní. Mnohem horší je, že Jenda a jeho činy jsou skvělou ukázkou kaviárové levice, progresivismu či tzv. „woke agendy“. A mít mladého komunistu v Praze, to už je příliš.

Co nám tedy vadí? To podstatné lze shrnout do čtyř kategorií:

 • Tichá šmelina a neschopnost, která znamená okrádání Pražanů ve velkém
  Jenda s panem Scheinherrem prodali Pražanům obří stavební pozemky u metra Holešovice za zlomek ceny na „znalečák“ a bez soutěže trhu prostě na přímo známému developerovi. To už se fakt nedělá.  Podobně v Lysolajích, kde kryli panu Hlubučkovi odprodej pozemků developerovi (společnému sponzorovi STAN a Praha Sobě), které byly původně určené na důchoďák. V pozemcích jde o újmy v řádu stamilionů. Neschopnost minimálně za 1,5 mld. Kč je náklad na zpoždění a absurdně drahou připravovanou rekonstrukci památkově (ne)chráněného Libeňáku.
 • Politická šmelina a kalkul, dobře věděli a nechali krást jiné
  Pan Hřib a Čižinský teď dělají, že oni nic a oni muzikanti a pomalu pana Hlubučka neznají. Měli ovšem vykolíkované pašalíky, handlovali tisky. V DPP s ním hlasovali a věděli, že jede škoda na majetku firmy. 
 • Levicový progesivismus
  Přinutíme restauratéry otevřít WC, budeme šikanovat auta, schválíme a financujeme nesmyslný klimatický plán, namalujeme pruhy na hlavní dopravní tepny, kde pak kolo není vidět, propustíme ředitelku školy protože není dostatečně pokroková (i přesto, že má skvělé výsledky a plnou podporu dětí a rodičů). Ano, takto se chová nový komunista – mění svět ku svému lepšímu zítřku.
 • Lidská ubohost někoho, kdo se tváří jako arbitr počestnosti
  Petiční stánky u volebních místností, na pohřbu herce, dětských dnech, byt u Pařížské za 400 tisíc ano to jsou činy našeho skvělého Jendy.

A i kdyby jste přes to všechno s námi nesouhlasili a Jendu jste milovali, tak si alespoň zahrajte hru a pomozte mu pochytat průsery. Pro ten zbytek, a doufám že většinou, řeknete jasné – už nikdy více!

Děkuji, David

DAVID TESAŘ
Předseda, manifest.cz