Šmelina s pozemky

Představte si, že máte dům po tetičce a celá rozvětvená rodina jej chce prodat a vy to máte provést. Asi si nevezmete znalecký posudek na poloviční než tržní hodnotu a část rozdílu shrábnete, že? Ovšem jedna z „tučných“ větví Dozimetru je právě o tomto.

Jenda se dohodl pouze s jedním developerem, nedal příležitost jiným – záměrně, drze a opakovaně se za tento netransparentní postup bil jak lev i s Adamem, např. se vysmáli opozici na zastupitelstvu, a tak město, resp. DPP o tyto pozemky v Holešovicích přišlo za směšnou cenu cca 4500 Kč/m2.

Toto ale není jediný případ šmeliny, kterou se vzájemně kryla Praha Sobě a STAN. Stejný případ je i s pozemky v Lysolajích, které město převedlo panu Hlubučkovi s tím, že na nich postaví domov důchodců, ale on je prodal na byty, respektive tuto změnu mu umožnili hlasováním Jenda a Piráti. Jenda i STAN pak měli společného sponzora, skupinu bývalých uhlobaronů BPD. Tato skupina a její manažeři a jí ovládané firmy (např. Draslovka Kolín) sponzorovali desítkami milionů STAN, a světe div se, miliony putovaly na sponzoring i k Jendově Praha Sobě! Jenda makal pro stejné kluky jako Hlubuček, money talks.